Themes - Twenty Twenty-Four - en to hr translation catalogue (322 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-Four is designed to be flexible, versatile and applicable to any website. Its collection of templates and patterns tailor to different needs, such as presenting a business, blogging and writing or showcasing work. A multitude of possibilities open up with just a few adjustments to color and typography. Twenty Twenty-Four comes with style variations and full page designs to help speed up the site building process, is fully compatible with the site editor, and takes advantage of new design tools introduced in WordPress 6.4.
hr: Twenty Twenty-Four dizajnirana je da bude fleksibilna, svestrana i primjenjiva na bilo koju web-stranicu. Njena kolekcija predložaka i uzoraka prilagođena je različitim potrebama, kao što je predstavljanje tvrtke, blog i pisanje ili izlaganje radova. Mnoštvo mogućnosti otvara se uz samo nekoliko prilagodbi boja i tipografije. Twenty Twenty-Four dolazi sa stilskim varijacijama i dizajnom cijele stranice kako bi se ubrzao proces izrade web-stranice, potpuno je kompatibilna s uređivačem web-stranice i koristi prednosti novih alata za dizajn predstavljenih u WordPressu 6.4.

[ctx: Pattern description]
en: A centered text statement with a large amount of padding on all sides.
hr: Centrirana tekstualna izjava s velikom količinom ispune sa svih strana.

[ctx: Pattern title]
en: Posts heading
hr: Zaglavlje objave

[ctx: Pattern description]
en: A title, a paragraph and a CTA button on the left with an image on the right.
hr: Naslov, odlomak i dugme CTA s lijeve strane sa slikom s desne strane.

[ctx: Pattern description]
en: A text-only section for project details.
hr: Odjeljak samo za tekst o detaljima projekta.

[ctx: Pattern description]
en: A feature grid of 2 rows and 3 columns with headings and text.
hr: Mreža značajki od 2 retka i 3 stupca s naslovima i tekstom.

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: Who is behind Études?
hr: Tko je iza Études?

[ctx: Pattern description]
en: A FAQ section with a large FAQ heading and a group of questions and answers.
hr: Odjeljak FAQ s velikim naslovom FAQ i grupom pitanja i odgovora.

[ctx: Pattern description]
en: A centered italic text statement with compact padding.
hr: Centrirana kurzivna tekstualna izjava sa kompaktnim ispunama.

[ctx: Pattern description]
en: A text section, then a two-column section with text in one column and an image in the other.
hr: Tekstualni odjeljak, zatim odjeljak u dva stupca s tekstom u jednom i slikom u drugom.

[ctx: Pattern description]
en: A centered testimonial section with an avatar, name, and job title.
hr: Centrirani odjeljak s izjavama s avatarom, imenom i nazivom posla.

[ctx: Pattern description]
en: A team section, with a heading, a paragraph, and 4 columns for team members.
hr: Timski odjeljak s naslovom, odlomkom i 4 stupca za članove tima.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts without images, 1 column.
hr: Popis objava bez slika, 1 stupac.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts with featured images only, 4 columns.
hr: Popis objava samo s istaknutim slikama, 4 stupca.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts with featured images only, 3 columns.
hr: Popis objava samo s istaknutim slikama, 3 stupca.

[ctx: Pattern description]
en: A grid of posts featuring the first post, 2 columns.
hr: Mreža objava s prvom objavom, 2 stupca.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 3 columns.
hr: Popis objava, 3 stupca

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 1 column.
hr: Popis objava, 1 stupac

[ctx: Pattern description]
en: A full portfolio page with a section for project description, project details, a full screen image, and a gallery section with two images.
hr: Puna stranica portfelja s odjeljkom za opis projekta, detaljima projekta, slikom preko cijelog zaslona i odjeljkom galerije s dvije slike.

[ctx: Pattern description]
en: A block with a newsletter subscription CTA for a landing page.
hr: Blok s CTA-om za pretplatu na newsletter za odredišnu stranicu.

[ctx: Pattern description]
en: A portfolio home page with a description and a 4-column post section with only feature images.
hr: Početna stranica portfelja s opisom i odjeljkom s objavama u 4 stupca sa samo istaknutim slikama.

[ctx: Pattern description]
en: A portfolio home page that features a gallery.
hr: Početna stranica portfelja koja sadrži galeriju.

[ctx: Pattern description]
en: A business home page with a hero section, a text section, a services section, a team section, a clients section, a FAQ section, and a CTA section.
hr: Poslovna početna stranica s glavnim odjeljkom, tekstualnim odjeljkom, odjeljkom za usluge, odjeljkom za tim, odjeljkom za klijente, odjeljkom s često postavljanim pitanjima i odjeljkom s CTA-om.

[ctx: Pattern description]
en: A blogging home page with a hero section, a text section, a blog section, and a CTA section.
hr: Početna stranica za bloganje s odjeljkom heroja, odjeljkom teksta, odjeljkom bloga i odjeljkom CTA.

[ctx: Pattern description]
en: A business about page with a hero section, a text section, a services section, a team section, a clients section, a FAQ section, and a CTA section.
hr: Stranica o tvrtki s glavnim odjeljkom, odjeljkom za tekst, odjeljkom za usluge, odjeljkom za tim, odjeljkom za klijente, odjeljkom s često postavljanim pitanjima i odjeljkom s CTA-om.

[ctx: Pattern description]
en: A gallery section with a project layout with 2 images.
hr: Dio galerije s izgledom projekta s 2 slike.

[ctx: Pattern description]
en: A gallery section with 4 columns and offset images.
hr: Odjeljak galerije s 4 stupca i offset slikama.

[ctx: Pattern description]
en: A gallery section with 3 columns and offset images.
hr: Odjeljak galerije s 3 stupca i offset slikama.

[ctx: Pattern description]
en: A gallery section with 2 columns and offset images.
hr: Odjeljak galerije s 2 stupca i offset slikama.

[ctx: Pattern description]
en: A cover image section that covers the entire width.
hr: Odjeljak naslovne slike koji pokriva cijelu širinu.

[ctx: Pattern description]
en: A footer section with a colophon and 4 columns.
hr: Podnožje s kolofonom i 4 stupca.

[ctx: Pattern description]
en: A footer section with a colophon and 3 columns.
hr: Podnožje s kolofonom i 3 stupca.

[ctx: Pattern description]
en: A footer section with a centered logo, navigation, and WordPress credits.
hr: Odjeljak podnožja s logotipom u sredini, navigacijom i zaslugama za WordPress.

[ctx: Pattern description]
en: Subscribers CTA section with a title, a paragraph and a CTA button.
hr: CTA odjeljak za pretplatnike s naslovom, odlomkom i gumbom CTA.

[ctx: Pattern description]
en: An image, title, paragraph and a CTA button to describe services.
hr: Slika, naslov, odlomak i CTA dugme za opis usluga.

[ctx: Pattern description]
en: A large RSVP heading sideways, a description, and a CTA button.
hr: Veliki RSVP naslov postrance, opis i dugme CTA.

[ctx: Pattern description]
en: A pricing section with a title, a paragraph and three pricing levels.
hr: Odjeljak s cijenama s naslovom, odlomkom i tri razine cijena.

[ctx: Pattern description]
en: A title, paragraph, two CTA buttons, and an image for a general CTA section.
hr: Naslov, odlomak, dva CTA dugme i slika za opći CTA odjeljak.

[ctx: Pattern description]
en: Project description section with title, paragraph, and an image.
hr: Odjeljak opisa projekta s naslovom, odlomkom i slikom.

[ctx: Pattern description]
en: A hero section with a title, a paragraph, a CTA button, and an image.
hr: Glavni odjeljak s naslovom, odlomkom, dugmetom CTA i slikom.

en: Contact Us
hr: Kontaktirajte nas

en: Terms and Conditions
hr: Opći uvjeti poslovanja

en: Privacy Policy
hr: Pravila privatnosti

en: Careers
hr: Karijere

en: History
hr: Povijest

en: Team
hr: Tim

[ctx: Pattern title]
en: List of posts without images, 1 column
hr: Popis objava bez slika, 1 stupac

en: I’m <em>Leia Acosta</em>, a passionate photographer who finds inspiration in capturing the fleeting beauty of life.
hr: Ja sam <em>Leia Acosta</em>, strastvena fotografkinja koja pronalazi inspiraciju u bilježenju prolazne ljepote života.

en: A collection of full page layouts.
hr: Zbirka postave cijele stranice.

[ctx: Block pattern category]
en: Pages
hr: Stranice

[ctx: Custom template name]
en: Single with Sidebar
hr: Jedan s bočnom trakom

[ctx: Custom template name]
en: Page with Wide Image
hr: Stranica sa širokom slikom

[ctx: Custom template name]
en: Page with Sidebar
hr: Stranica s bočnom trakom

[ctx: Custom template name]
en: Page No Title
hr: Stranica bez naslova

[ctx: Template part name]
en: Post Meta
hr: Meta podaci objave

[ctx: Template part name]
en: Sidebar
hr: Bočna traka

[ctx: Template part name]
en: Footer
hr: Podnožje

[ctx: Template part name]
en: Header
hr: Zaglavlje

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard pewter to white
hr: Okomiti tvrdi kositar do bijele

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard mint to white
hr: Okomiti jaki mint do bijele

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sage to white
hr: Okomita jaka kadulja do bijele

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard rust to white
hr: Okomita jaka hrđa do bijele

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sandstone to white
hr: Okomiti tvrdi pješčenjak do bijele

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to white
hr: Okomita jaka bež do bijele

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft pewter to white
hr: Okomiti meki kositar do bijele

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft mint to white
hr: Okomita blaga menta do bijele

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft sage to white
hr: Okomita blaga kadulja do bijele

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft rust to white
hr: Okomita blaga hrđa do bijele

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft sandstone to white
hr: Okomiti meki pješčenjak do bijele

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft beige to white
hr: Okomita blaga bež do bijele

[ctx: Duotone name]
en: Black and pastel blue
hr: Crna i pastelna plava

[ctx: Duotone name]
en: Black and sage
hr: Crna i kadulja

[ctx: Duotone name]
en: Black and rust
hr: Crna i hrđa

[ctx: Duotone name]
en: Black and sandstone
hr: Crna i pješčenjak

[ctx: Duotone name]
en: Black and white
hr: Crna i bijela

[ctx: Color name]
en: Base / 2
hr: Baza / 2

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard rust to beige
hr: Okomita tvrda hrđa do bež

[ctx: Gradient name]
en: Vertical rust to beige
hr: Okomita hrđa do bež

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard transparent rust to beige
hr: Okomita jako prozirna hrđa do bež

[ctx: Gradient name]
en: Vertical transparent rust to beige
hr: Okomita prozirna hrđa do bež

[ctx: Duotone name]
en: Dark rust to beige
hr: Tamna hrđa do bež

[ctx: Style variation name]
en: Rust
hr: Hrđa

[ctx: Color name]
en: Accent / Five
hr: Akcent / Pet

[ctx: Color name]
en: Accent / Four
hr: Akcent / Četiri

[ctx: Color name]
en: Accent / Three
hr: Akcent / Tri

[ctx: Color name]
en: Accent / Two
hr: Akcent / Dva

[ctx: Color name]
en: Accent
hr: Akcent

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard pewter to dark gray
hr: Okomiti tvrdi kositar do tamnosive

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard steel to dark gray
hr: Okomiti tvrdi čelik do tamnosive

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard olive to dark gray
hr: Okomito jako maslinasta do tamnosiva

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard cinnamon to dark gray
hr: Okomiti jaki cimet do tamno sive

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard walnut to dark gray
hr: Okomiti tvrdi orah do tamnosive

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to dark gray
hr: Okomita jaka bež do tamno sive

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft pewter to dark gray
hr: Okomiti mekani kositar do tamnosive

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft steel to dark gray
hr: Okomiti mekani čelik do tamnosive

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft olive to dark gray
hr: Okomita blaga maslinasta do tamno sivo

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft cinnamon to dark gray
hr: Okomiti blagi cimet do tamno siva

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft walnut to dark gray
hr: Okomiti blagi orah do tamno sive

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft driftwood to dark gray
hr: Okomito meko naplavljeno drvo do tamno sive

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and steel
hr: Tamno siva i čelik

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and olive
hr: Tamno siva i maslinasta

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and cinnamon
hr: Tamno siva i cimet

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and walnut
hr: Tamno siva i orah

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and white
hr: Tamno siva i bijela

[ctx: Style variation name]
en: Onyx
hr: Oniks

[ctx: Style variation name]
en: Mint
hr: Menta

[ctx: Color name]
en: Contrast / 3
hr: Kontrast / 3

[ctx: Style variation name]
en: Maelstrom
hr: Vrtlog

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ink to ocean
hr: Okomita jaka tinta do oceana

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ocean to slate
hr: Okomita jaka ocean do škriljevca

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ink to ice
hr: Okomita jaka tinta do leda

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ocean to ice
hr: Okomita jaka ocean do leda

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard slate to ice
hr: Okomiti jaki škriljevac do leda

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ice to azure
hr: Okomiti jaki led do plavetnila

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ink to ocean
hr: Okomita tinta do oceana

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ocean to slate
hr: Okomiti ocean do škriljevca

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ink to ice
hr: Okomita tinta do leda

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ocean to ice
hr: Okomiti ocean do leda

[ctx: Gradient name]
en: Vertical slate to ice
hr: Okomiti škriljevac do leda

[ctx: Gradient name]
en: Vertical azure to ice
hr: Okomito plavetnilo do leda

[ctx: Style variation name]
en: Ice
hr: Led

[ctx: Font size name]
en: Extra Extra Large
hr: Ekstra ekstra veliko

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
hr: Ekstra veliko

[ctx: Font size name]
en: Large
hr: Veliko

[ctx: Font size name]
en: Medium
hr: Srednje

[ctx: Font size name]
en: Small
hr: Malo

[ctx: Color name]
en: Contrast / Three
hr: Kontrast / Tri

[ctx: Color name]
en: Contrast / Two
hr: Kontrast / Dva

[ctx: Style variation name]
en: Fossil
hr: Fosil

[ctx: Color name]
en: Base / Two
hr: Baza / Dva

[ctx: Color name]
en: Contrast
hr: Kontrast

[ctx: Color name]
en: Contrast / 2
hr: Kontrast / 2

[ctx: Color name]
en: Base
hr: Osnovica

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ebony to sable
hr: Okomita tvrda ebanovina do samurovine

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sable to taupe
hr: Okomito tvrda samurovina do tamnosmeđe

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ebony to beige
hr: Okomita tvrda ebanovina do bež

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sable to beige
hr: Okomiti tvrdi samur do bež

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard taupe to beige
hr: Okomita tvrda tamnosmeđa do bež

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to linen
hr: Okomito tvrda bež do lana

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ebony to sable
hr: Okomita ebanovina do samurovine

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ebony to beige
hr: Okomita ebanovina do bež

[ctx: Gradient name]
en: Vertical sable to beige
hr: Okomita samurovina do bež

[ctx: Gradient name]
en: Vertical taupe to beige
hr: Vertikalna tamnosmeđa do bež

[ctx: Gradient name]
en: Vertical linen to beige
hr: Okomito lan do bež

[ctx: Duotone name]
en: Orange and white
hr: Narančasta i bijela

[ctx: Call to Action button text]
en: About us
hr: O nama

[ctx: Description for the About pattern]
en: Leaving an indelible mark on the landscape of tomorrow.
hr: Ostavljajući neizbrisiv trag na pejzažu sutrašnjice.

[ctx: Headline for the About pattern]
en: Études offers comprehensive consulting, management, design, and research solutions. Every architectural endeavor is an opportunity to shape the future.
hr: Études nudi sveobuhvatna rješenja za savjetovanje, upravljanje, dizajn i istraživanje. Svaki arhitektonski pothvat prilika je za oblikovanje budućnosti.

[ctx: Pattern title]
en: Title text and button on left with image on right
hr: Tekst naslova i dugme lijevo sa slikom desno

[ctx: Descriptive text for the feature area]
en: The revitalized Art Gallery is set to redefine the cultural landscape of Toronto, serving as a nexus of artistic expression, community engagement, and architectural marvel. The expansion and renovation project pay homage to the Art Gallery's rich history while embracing the future, ensuring that the gallery remains a beacon of inspiration.
hr: Revitalizirana umjetnička galerija trebala bi redefinirati kulturni krajolik Toronta, služeći kao poveznica umjetničkog izražavanja, angažmana zajednice i arhitektonskog čuda. Projekt proširenja i obnove odaje počast bogatoj povijesti Umjetničke galerije, istovremeno prihvaćajući budućnost, osiguravajući da galerija ostane svjetionik inspiracije.

[ctx: Descriptive title for the feature area]
en: With meticulous attention to detail and a commitment to excellence, we create spaces that inspire, elevate, and enrich the lives of those who inhabit them.
hr: S pažnjom posvećenom detaljima i predanošću izvrsnosti, stvaramo prostore koji nadahnjuju, uzdižu i obogaćuju živote onih koji ih nastanjuju.

[ctx: Title text for the feature area]
en: The revitalized art gallery is set to redefine cultural landscape.
hr: Revitalizirana umjetnička galerija trebala bi redefinirati kulturni krajolik.

[ctx: Pattern title]
en: Project details
hr: Pojedinosti projekta

[ctx: Sample content]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Architectural Solutions.
hr: Doživite spoj mašte i stručnosti s Études arhitektonskim rješenjima.

[ctx: Sample heading]
en: Architectural Solutions
hr: Arhitektonska rješenja

[ctx: Sample feature heading]
en: Project Management
hr: Upravljanje projektom

[ctx: Sample feature heading]
en: Consulting
hr: Savjetovanje

[ctx: Sample feature heading]
en: App Access
hr: Pristup aplikaciji

[ctx: Sample feature heading]
en: Continuous Support
hr: Trajna podrška

[ctx: Sample feature content]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Architectural Solutions.
hr: Doživite spoj mašte i stručnosti s Études arhitektonskim rješenjima.

[ctx: Sample feature heading]
en: Renovation and restoration
hr: Obnova i restauriranje

[ctx: Sub-heading of the features]
en: Our comprehensive suite of professional services caters to a diverse clientele, ranging from homeowners to commercial developers.
hr: Naš sveobuhvatni paket profesionalnih usluga služi raznolikoj klijenteli, od vlasnika kuća do komercijalnih programera.

[ctx: Heading of the features]
en: A passion for creating spaces
hr: Strast za stvaranjem prostora

[ctx: Pattern title]
en: Feature grid, 3 columns
hr: Rešetka značajki, 3 stupca

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: Can I apply to be a part of the team or work as a contractor?
hr: Mogu li se prijaviti da budem dio tima ili da radim kao izvođač?

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: I'd like to get to meet fellow architects, how can I do that?
hr: Htio bih upoznati kolege arhitekte, kako to mogu učiniti?

[ctx: Answer in the FAQ pattern]
en: Études offers comprehensive consulting, management, design, and research solutions. Our vision is to be at the forefront of architectural innovation, fostering a global community of architects and enthusiasts united by a passion for creating spaces. Every architectural endeavor is an opportunity to shape the future.
hr: Études nudi sveobuhvatna rješenja za savjetovanje, upravljanje, dizajn i istraživanje. Naša je vizija biti na čelu arhitektonskih inovacija, njegujući globalnu zajednicu arhitekata i entuzijasta ujedinjenih strašću za stvaranjem prostora. Svaki arhitektonski pothvat prilika je za oblikovanje budućnosti.

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: What is your process working in smaller projects?
hr: Kakav je vaš proces rada na manjim projektima?

[ctx: Heading of the FAQs]
en: FAQs
hr: ČPP

[ctx: Name of the FAQ pattern]
en: FAQs
hr: ČPP

[ctx: Pattern title]
en: FAQ
hr: ČPP

en: <em>Études</em> is not confined to the past—we are passionate about the cutting edge designs shaping our world today.
hr: <em>Études</em> nije ograničen na prošlost — mi smo strastveni prema vrhunskim dizajnima koji oblikuju naš današnji svijet.

[ctx: Pattern title]
en: Centered statement
hr: Centrirana izjava

note: Translators: About text placeholder
en: I write about finance, management and economy, my book “%1$s” is out now.
hr: Pišem o financijama, menadžmentu i ekonomiji, moja knjiga "%1$s" upravo je izašla.

[ctx: Pattern title]
en: Centered statement, small
hr: Centrirana izjava, mala

[ctx: Sample list item]
en: Exclusive access to design insights.
hr: Ekskluzivan pristup uvidima u dizajn.

[ctx: Sample list item]
en: Case studies that celebrate architecture.
hr: Studije slučaja koje slave arhitekturu.

[ctx: Sample list item]
en: A world of thought-provoking articles.
hr: Svijet članaka koji potiču na razmišljanje.

[ctx: Sample heading]
en: Études Newsletter
hr: Bilten Études

en: Windows of a building in Nuremberg, Germany
hr: Prozori zgrade u Nürnbergu, Njemačka

en: Tourist taking photo of a building
hr: Turist koji fotografira zgradu

[ctx: Sample list heading]
en: Études Architect App
hr: Aplikacija Études Architect

[ctx: Sample subheading content]
en: Our comprehensive suite of professional services caters to a diverse clientele, ranging from homeowners to commercial developers.
hr: Naš sveobuhvatni paket profesionalnih usluga služi raznolikoj klijenteli, od vlasnika kuća do komercijalnih programera.

[ctx: Sample heading content]
en: An array of resources
hr: Niz izvora

[ctx: Pattern title]
en: Text with alternating images
hr: Tekst s izmjeničnim slikama

[ctx: Name of testimonial citation group]
en: Testimonial source
hr: Izvor preporuka

[ctx: Testimonial Text or Review Text Got From the Person]
en: “Études has saved us thousands of hours of work and has unlocked insights we never thought possible.”
hr: "Études nam je uštedio tisuće sati rada i otključao uvide za koje nismo mislili da su mogući."

[ctx: Name of testimonial pattern]
en: Testimonial
hr: Preporuke

[ctx: Pattern title]
en: Centered testimonial
hr: Centrirana preporuka

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio single post template
hr: Predložak samostalne objave za portfelj

[ctx: Pattern title]
en: Blogging search template
hr: Predložak za pretraživanje blogova

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio search template
hr: Predložak za pretraživanje portfelja

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio index template
hr: Predložak indeksa portfelja

[ctx: Pattern title]
en: Blogging index template
hr: Predložak indeksa bloga

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home template with post featured images
hr: Početni predložak portfelja s istaknutim slikama objave

[ctx: Pattern title]
en: Business home template
hr: Predložak poslovne početne stranice

[ctx: Pattern title]
en: Blogging home template
hr: Predložak početne stranice bloga

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio archive template
hr: Predložak arhive portfelja

[ctx: Pattern title]
en: Blogging archive template
hr: Predložak arhive bloga

[ctx: Sample role of a team member]
en: Project Manager
hr: Voditelj projekta

[ctx: Sample role of a team member]
en: Architect
hr: Arhitekt

[ctx: Sample role of a team member]
en: Engineering Manager
hr: Menadžer inženjerstva

[ctx: Sample role of a team member]
en: Founder, CEO & Architect
hr: Osnivač, izvršni direktor & arhitekt

[ctx: Sample descriptive text of the team pattern]
en: Our comprehensive suite of professionals caters to a diverse team, ranging from seasoned architects to renowned engineers.
hr: Naš sveobuhvatni skup profesionalaca čini raznolik tim, od iskusnih arhitekata do renomiranih inženjera.

[ctx: Sample heading for the team pattern]
en: Meet our team
hr: Upoznajte naš tim

[ctx: Name of team pattern]
en: Team members
hr: Članovi tima

[ctx: Pattern title]
en: Team members, 4 columns
hr: Članovi tima, 4 stupca

[ctx: Pattern title]
en: Offset posts with featured images only, 4 columns
hr: Odmak objave samo s istaknutim slikama, 4 stupca

[ctx: Pattern title]
en: Posts with featured images only, 3 columns
hr: Objave samo s istaknutim slikama, 3 stupca

en: Watch, Read, Listen
hr: Gledajte, čitajte, slušajte

[ctx: Pattern title]
en: Grid of posts featuring the first post, 2 columns
hr: Rešetka objava s prvom objavom, 2 stupca

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 3 columns
hr: Popis objava, 3 stupca

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 1 column
hr: Popis objava, 1 stupac

en: Green staircase at Western University, London, Canada
hr: Zeleno stubište na Sveučilištu Western, London, Kanada

[ctx: Name of RSVP landing page pattern]
en: RSVP Landing Page
hr: RSVP odredišna stranica

[ctx: Pattern title]
en: RSVP landing
hr: RSVP odredište

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio project overview
hr: Pregled portfelja projekta

[ctx: Sample content for newsletter subscribe button]
en: Sign up
hr: Prijavi se

[ctx: sample content for newsletter subscription]
en: Subscribe to the newsletter and stay connected with our community
hr: Pretplatite se na bilten i ostanite povezani s našom zajednicom

[ctx: Pattern title]
en: Newsletter landing
hr: Odredište biltena

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home with post featured images
hr: Početna stranica portfelja s istaknutim slikama objava

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home image gallery
hr: Početna galerija slika portfelja

[ctx: Pattern title]
en: Business home
hr: Poslovno sjedište

[ctx: Pattern title]
en: Blogging home
hr: Početna stranica bloga

[ctx: Pattern title]
en: About
hr: Informacije

[ctx: search form placeholder]
en: Search...
hr: Pretraži...

en: Search the website
hr: Pretraži web-stranicu

en: Financial apps for families
hr: Financijske aplikacije za obitelji

en: Latest inflation report
hr: Najnovije izvješće o inflaciji

en: Links I found useful and wanted to share.
hr: Poveznice koje smatram korisnima i želio sam ih podijeliti.

en: Useful Links
hr: Korisne poveznice

en: Popular Categories
hr: Popularne kategorije

en: About the author
hr: O autoru

[ctx: Pattern title]
en: Sidebar
hr: Bočna traka

[ctx: search button text]
en: Search
hr: Pretraži

[ctx: search form label]
en: Search
hr: Pretraži

[ctx: Pattern title]
en: Search
hr: Pretraži

[ctx: Label before the title of the next post. There is a space after the colon.]
en: Next:
hr: Sljedeće:

[ctx: Label before the title of the previous post. There is a space after the colon.]
en: Previous:
hr: Prethodno:

en: Posts
hr: Objave

[ctx: Pattern title]
en: Post navigation
hr: Navigacija objava

[ctx: Prefix for the post category block: in category name]
en: in
hr: u

[ctx: Prefix for the post author block: By author name]
en: by
hr: od

[ctx: Pattern title]
en: Post meta
hr: Meta podaci objave

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio hero
hr: Portfelj heroj

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search]
en: No posts were found.
hr: Nije pronađena ni jedna objava.

[ctx: Pattern title]
en: No results
hr: Nema rezultata

en: Comments
hr: Komentari

[ctx: Pattern title]
en: Comments
hr: Komentari

[ctx: Message to convey that a webpage could not be found]
en: The page you are looking for does not exist, or it has been moved. Please try searching using the form below.
hr: Stranica koju tražite ne postoji ili je premještena. Pokušajte s pretraživanjem koristeći donji obrazac.

[ctx: Heading for a webpage that is not found]
en: Page Not Found
hr: Stranica nije pronađena

en: Art Gallery of Ontario, Toronto, Canada
hr: Umjetnička galerija Ontarija, Toronto, Kanada

[ctx: Sample text for the feature area]
en: 2. Case studies that celebrate the artistry can fuel curiosity and ignite inspiration.
hr: 2. Studije slučaja koje slave umjetnost mogu potaknuti znatiželju i rasplamsati inspiraciju.

[ctx: Sample text for the feature area]
en: Our comprehensive suite of professional services caters to a diverse clientele, ranging from homeowners to commercial developers. With a commitment to innovation and sustainability, Études is the bridge that transforms architectural dreams into remarkable built realities.
hr: Naš sveobuhvatni paket profesionalnih usluga služi raznolikoj klijenteli, od vlasnika kuća do komercijalnih programera. Uz predanost danu inovacijama i održivosti, Études je most koji pretvara arhitektonske snove u izvanredne izgrađene stvarnosti.

[ctx: Sample text for the feature area]
en: 1. Through Études, we aspire to redefine architectural boundaries and usher in a new era of design excellence that leaves an indelible mark on the built environment.
hr: 1. Kroz Études težimo redefiniranju arhitektonskih granica i uvodu u novu eru izvrsnosti dizajna koja ostavlja neizbrisiv trag na izgrađenom okolišu.

en: An empty staircase under an angular roof in Darling Harbour, Sydney, Australia
hr: Prazno stubište ispod uglatog krova u Darling Harbouru, Sydney, Australija

[ctx: Pattern title]
en: Project layout
hr: Izgled projekta

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 4 columns
hr: Odmak galerija, 4 stupca

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 3 columns
hr: Odmak galerija, 3 stupca

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 2 columns
hr: Odmak galerija, 2 stupca

[ctx: Pattern title]
en: Full screen image
hr: Slika preko cijelog zaslona

en: Social Media
hr: Društveni mediji

en: Social
hr: Društvene

en: Privacy
hr: Privatnost

en: About
hr: Informacije

[ctx: Pattern title]
en: Footer with colophon, 4 columns
hr: Podnožje s kolofonom, 4 stupca

en: Follow
hr: Prati

en: Contact
hr: Kontakt

en: Keep up, get in touch.
hr: Budite u toku, javite se.

[ctx: Pattern title]
en: Footer with colophon, 3 columns
hr: Podnožje s kolofonom, 3 stupca

note: Translators: Designed with WordPress
en: Designed with %1$s
hr: Dizajnirano s %1$s

[ctx: Pattern title]
en: Footer with centered logo and navigation
hr: Podnožje s centriranim logom i navigacijom

[ctx: Sample text for Sign Up Button]
en: Sign up
hr: Prijavi se

[ctx: Sample text for Subscriber Description]
en: Stay in the loop with everything you need to know.
hr: Budite u tijeku sa svime što trebate znati.

[ctx: Sample text for Subscriber Heading with numbers]
en: Join 900+ subscribers
hr: Budite uz 900+ pretplatnika

[ctx: Pattern title]
en: Centered call to action
hr: Centrirani poziv na akciju

[ctx: Sample button text to view the services]
en: Our services
hr: Naše usluge

[ctx: Sample description of the services pattern]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études—the catalyst for architectural transformations that enrich the world around us.
hr: Doživite spoj mašte i stručnosti uz Études — katalizator arhitektonskih transformacija koje obogaćuju svijet oko nas.

[ctx: Sample heading of the services pattern]
en: Guiding your business through the project
hr: Vođenje vašeg poslovanja kroz projekt

[ctx: Pattern title]
en: Services call to action with image on left
hr: Usluga poziv na akciju sa slikom lijevo

en: A ramp along a curved wall in the Kiasma Museu, Helsinki, Finland
hr: Rampa duž zakrivljenog zida u Kiasma muzeju, Helsinki, Finska

[ctx: Call to action button text for the reservation button]
en: Reserve your spot
hr: Rezervirajte svoje mjesto

[ctx: RSVP call to action description]
en: Experience the fusion of imagination and expertise with Études Arch Summit, February 2025.
hr: Doživite spoj mašte i stručnosti uz Études Arch Summit, veljača 2025.

[ctx: Button text for the third pricing level]
en: Subscribe
hr: Pretplatite se

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive access to the <em>Études</em> app for iOS and Android
hr: Ekskluzivni pristup aplikaciji <em>Études</em> za iOS i Android

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive, unlimited access to <em>Études Articles</em>.
hr: Ekskluzivan, neograničen pristup <em>člancima Études</em>.

[ctx: Sample heading for the third pricing level]
en: Expert
hr: Stručnjak

[ctx: Button text for the second pricing level]
en: Subscribe
hr: Pretplatite se

[ctx: Feature for pricing level]
en: Access to 20 exclusive <em>Études Articles</em> per month.
hr: Pristup do 20 ekskluzivnih <em>članaka Études</em> mjesečno.

[ctx: Sample heading for the second pricing level]
en: Connoisseur
hr: Znalac

[ctx: Button text for the first pricing level]
en: Subscribe
hr: Pretplatite se

[ctx: Feature for pricing level]
en: Exclusive access to the <em>Études</em> app for iOS and Android.
hr: Ekskluzivni pristup aplikaciji <em>Études</em> za iOS i Android.

[ctx: Feature for pricing level]
en: Weekly print edition.
hr: Tjedno tiskano izdanje.

[ctx: Feature for pricing level]
en: Access to 5 exclusive <em>Études Articles</em> per month.
hr: Pristup do 5 ekskluzivnih <em>članaka Études</em> mjesečno.

[ctx: Sample heading for the first pricing level]
en: Free
hr: Besplatno

[ctx: Sample description for a pricing table]
en: We offer flexible options, which you can adapt to the different needs of each project.
hr: Nudimo fleksibilne opcije koje možete prilagoditi različitim potrebama svakog projekta.

[ctx: Sample heading for pricing pattern]
en: Our Services
hr: Naše usluge

[ctx: Name for the pricing pattern]
en: Pricing Table
hr: Tablica cijena

[ctx: Pattern title]
en: Pricing
hr: Cjenik

en: White abstract geometric artwork from Dresden, Germany
hr: Bijelo apstraktno geometrijsko umjetničko djelo iz Dresdena, Njemačka

[ctx: Button text of this section]
en: How it works
hr: Kako radi:

[ctx: Button text of this section]
en: Download app
hr: Preuzmi aplikaciju

[ctx: Sample list item]
en: Experience the world of architecture.
hr: Doživite svijet arhitekture.

[ctx: Sample list item]
en: Showcase your projects.
hr: Predstavite svoje projekte.

[ctx: Sample list item]
en: Collaborate with fellow architects.
hr: Surađujte ​​s kolegama arhitektima.

[ctx: Sample heading]
en: Enhance your architectural journey with the Études Architect app.
hr: Unaprijedite svoje arhitektonsko iskustvo s aplikacijom Études Architect.

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with image on right
hr: Poziv na akciju sa slikom desno

en: Hyatt Regency San Francisco, San Francisco, United States
hr: Hyatt Regency San Francisco, San Francisco, Sjedinjene Američke Države

[ctx: Sample descriptive text for a project or post.]
en: This transformative project seeks to enhance the gallery's infrastructure, accessibility, and exhibition spaces while preserving its rich cultural heritage.
hr: Ovaj transformativni projekt nastoji poboljšati galerijsku infrastrukturu, pristupačnost i izložbene prostore, istovremeno čuvajući njezinu bogatu kulturnu baštinu.

[ctx: Sample title for a project or post]
en: Art Gallery — Overview
hr: Umjetnička galerija — Pregled

[ctx: Pattern title]
en: Project description
hr: Opis projekta

en: Building exterior in Toronto, Canada
hr: Vanjski izgled zgrade u Torontu, Kanada

[ctx: Button text of the hero section]
en: About us
hr: O nama

[ctx: Content of the hero section]
en: Études is a pioneering firm that seamlessly merges creativity and functionality to redefine architectural excellence.
hr: Études je pionirska tvrtka koja besprijekorno spaja kreativnost i funkcionalnost kako bi redefinirala arhitektonsku izvrsnost.

[ctx: Heading of the hero section]
en: A commitment to innovation and sustainability
hr: Posvećenost inovacijama i održivosti

[ctx: Pattern title]
en: Hero
hr: Junak

en: With asterisk
hr: Sa zvjezdicom

en: With arrow
hr: Sa strelicom

en: Checkmark
hr: Kvačica provjere

en: Pill
hr: Tableta

en: Arrow icon
hr: Ikona strelice

note: Author of the theme
en: the WordPress team
hr: WordPress tim
